تعریف بیمه عمر و تامین آتیه

دراین بیمه نامه بیمه گذاران با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه علاوه برتامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آتیه امکان برخورداری از پوشش بیمه عمر در مقابل خطر فوت را نیز درصورتی که بیمه شده هم باشند، خواهند داشت .
بیمه های عمر همراه با تشکیل سرمایه که اکنون در بسیاری از کشورهای جهان ارائه می شود ،طرفداران زیادی داشته و با توجه به انواع آن می تواند مورداستقبال اقشار مختلف جامعه قرار گیرد .
بیمه پاسارگاد با دریافت مبالغ حق بیمه ،اولا”بیمه شده را در مقابل خطر فوت بیمه می کند و ثانیا” مازاد مبالغ دریافتی را سرمایه گذاری می نماید و نرخ سود آن سرمایه گذاری را تا حد نرخ بهره فنی تضمین می نمایدو چنانچه سودبیشتری از محل سرمایه گذاری بدست آورد بخش عمده از آن را به عنوان مشارکت در منافع به بیمه گذار می دهد .

بیمه عمر به زبان ساده

و اما به زبان ساده تر و عامیانه، بیمه عمر بیمه ایه که در اون  مبلغی به عنوان حق بیمه به صورت سالیانه ، شش ماه یکبار،سه ماه یکبار و یا ماهیانه به شرکت بیمه میدیم که علاوه بر اینکه این مبلغ بعنوان پس انداز و اندوخته ای محسوب میشه برامون از پوشش های بیمه ای نظیر فوت ، از کار افتادگی،بیماری خاص،حادثه پزشکی و … بهره مند میشیم و در پایان قرارداد بیمه که از حداقل 5 ساله شروع میشه تا نهایت 30 سال مبلغ اندوخته بعلاوه سود اون یکجا بعنوان بازنشستگی به بیمه گذار پرداخت میشه.

یعنی در نهایت ما خودمون و رایگان بیمه عمر کردیم و بزرگترین ریسک های زندگیمون و (عمر و حادثه و بیماری خاص و …) با هزینه ای اندک که تازه مبلغ اونم به دلخواه خودمون انتخاب میشه پوشوندیم و آرامشی و برای خود و خانواده فراهم کردیم بدون اینکه هزینه ای متحمل بشیم چون در نهایت مبالغ پرداختی بعلاوه سودش یکجا به ما بر میگرده.